XII spływ kajakowy i piknik w “Bydgostii” – 24 maja 2015

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam podczas XII spływu i pikniku w Bydgostii. Przy takiej pogodzie pływanie po rzece to czysta przyjemność. Mamy nadzieję, że dwie tury spływu i cztery rejsy „Piastem” zapewniły wszystkim przyjemność przepłynięcia przez Bydgoszcz. Cieszy nas, że całe pływanie przebiegło sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie. Strażacy asekurujący wodniaków nie mieli na szczęście wiele do roboty.

Ci co nie przebywali na wodzie mogli korzystać z atrakcji zorganizowanych na lądzie. Dla dzieci przygotowany był mały plac zabaw i konkursy z nagrodami, a dla wszystkich grill, surówka (krojona wytrwale przez mamy), ciasta i napoje.

Patrząc na ilość uczestników i odbierając pozytywne sygnały możemy kolejny spływ zaliczyć do udanych :-).

Tradycyjnie pragniemy podziękować wszystkim którzy wsparli naszą imprezę:

Gminie Osielsko – za dofinansowanie spływu, panu Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu oraz Dyrektorowi Wydziały Zarządzania Kryzysowego – za nieodpłatne udostępnienie statku „Piast”, panu Andrzejowi Matczakowi – kapitanowi „Piasta” – za rejsy statkiem i poświęcony czas, Prezesowi Sekcji Turystyki Kajakowej RTW „Bydgostia panu Zdzisławowi Piętka – za nieodpłatne udostępnienie klubu i kajaków, Leszkowi Derangowskiemu – komandorowi spływu – za pomoc organizacyjną i udział w spływie, wszystkim kajakarzom, tym klubowym i tym spokrewnionym z uczestnikami spływu za bezpieczne pływanie i pomoc przy porządkowaniu sprzętu, strażakom z Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy – za dbanie o bezpieczeństwo pływających. Dziękujemy również gorąco wszystkim naszym bezcennym wolontariuszom za nieocenioną pomoc i aktywny udział w spływie i pikniku.