Warsztaty dla wolontariuszy – 21-22 sierpnia 2015

Po raz drugi zorganizowaliśmy w Jarużynie warsztaty dla naszych wolontariuszy. To okazja do integracji, przypomnienia praktycznych wiadomości, zdobycia nowych umiejętności a także do zrobienie wielkich porządków. Zaczęliśmy nasze warsztaty od jazdy konnej, potem był czas na kąpiel koni, porządki w siodlarni oraz czyszczenie sprzętu jeździeckiego. Wieczorem rozbiliśmy namioty. Przed kolacją wszystkie uczestniczki przeszły chrzest na wolontariusza, który w zabawny sposób przeprowadziła pani Weronika. Przy grillu mieliśmy okazję omówić wiele tematów związanych z pracą z końmi i podczas hipoterapii.

Sobotnie przedpołudnie przeznaczyliśmy na sprzątanie i malowanie stajni. Po tej dość męczącej pracy z przyjemnością wszyscy zjedli spaghetti przygotowane przez panią Ewę.  Ostatnia część warsztatów to lonżowanie koni i elementy woltyżerki.

Warsztaty były intensywne i wszyscy się napracowali, ale mamy nadzieję, że dzięki nim wolontariusze się jeszcze lepiej zintegrowali a ich wysiłek będzie procentował w trakcie hipoterapii.