XIII spływ kajakowy i piknik w RTW „Bydgostia” – 22 maja 2016

Na XIII spływie towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Otwarcie Śluzy Miejskiej zmobilizowało nas do zmiany trasy i rozpoczęcia spływu w górze rzeki, w okolicy mostu kolejowego. Mimo konieczności przewożenia kajaków i skomplikowanej logistyki warto było się trochę pomęczyć. Na starcie przy TKKF „Orzeł” stawiło się naszych 22 młodych kajakarzy wspieranych przez rodziców i członków Sekcji Turystyki Kajakowej przy RTW „Bydgostia”. W towarzystwie statku „Piast” i pod opieką ratowników ze Straży Pożarnej uczestnicy popłynęli Brdą przez śluzę i centrum Bydgoszczy do klubu „Bydgostii”, gdzie rozpoczął się już piknik. Przy grillu, ciastach upieczonych przez mamy i wspólnie zrobionej sałatce toczyło się życie towarzyskie. Dzieci w tym czasie brały udział w zabawach plenerowych i konkursach z nagrodami. Równocześnie odbywały się kolejne rejsy statkiem oraz druga grupa dzieci i młodzieży popłynęła kajakami w górę rzeki. Jedną z atrakcji był taniec „Belgijka”, poprowadzony przez pana Roberta wspieranego przez panią Ewę.

Bardzo miło będziemy wspominać tegoroczny spływ, mając poczucie, że była to udana impreza. Z żalem jednak rozstajemy się na kilka lat z terenem „Bydgostii”. Nie rozstajemy się jednak z Sekcją Turystyki Kajakowej, która na czas przebudowy budynku przenosi się na teren Uczniowskiego Klubu Wioślarskiego „Kopernik”, gdzie spotkamy się tam z nimi za rok.

Czas na podziękowania!

Tradycyjnie pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą imprezę:

Gminie Osielsko – za dofinansowanie spływu, a szczególnie pani Dorocie Bręczewskiej za życzliwe koordynowanie współpracy Gminy i naszego Towarzystwa, panu Prezydentowi Rafałowi Bruskiemu oraz Dyrektorowi Wydziały Zarządzania Kryzysowego – za nieodpłatne udostępnienie statku „Piast”, panom: Andrzejowi Matczakowi i Przemysławowi Słowińskiemu – kapitanom „Piasta” – za rejsy statkiem i poświęcony czas, członkom Sekcji Turystyki Kajakowej RTW „Bydgostia” a szczególnie Leszkowi Derangowskiemu – komandorowi spływu – za pomoc organizacyjną, za udostępnienie klubu i kajaków oraz za poświęcony czas i bezpieczne pływanie z dziećmi, strażakom z Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy – za dbanie o bezpieczeństwo pływających. Dziękujemy również gorąco wszystkim naszym bezcennym członkom i wolontariuszom zawiadującym grillem, kuchnią, muzyką i zabawami, za nieocenioną pomoc, zaangażowanie i aktywny udział w imprezie.