Spływ kajakowy i piknik – 28 maja 2017 roku

Spływ kajakowy i piknik – 28 maja

W niedzielę 28-go maja zapraszamy dzieci z naszego Towarzystwa wraz z rodzinami na spływ po Brdzie i piknik na terenie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kopernik” przy ul. Babia Wieś 3-5.

Pierwsza grupa kajakarzy przepłynie trasę od dawnego klubu TKKF „Orzeł” (ul Nadrzeczna 2) przez Śluzę Miejską do klubu „Kopernik”. 

Uwaga zmiana! Trasę przez śluzę przepłyną tylko kajakarze pod opieką strażaków.

Ze względu na utrudnione dojście statku do nabrzeża, rejsy statkiem będą się odbywały tylko z klubu „Kopernik”. Pierwszy rejs startuje o godzinie 10.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w kajakach oraz na statku obowiązuje zgłoszenie udziału w pływaniu u Joanny Cywińskiej. Na rejsy statkiem będą przygotowane listy uczestników poszczególnych rejsów!

Dzieci oraz kajakarze płynący w pierwszej grupie mają obowiązek zgłosić się na starcie na ul. Nadrzecznej o godzinie 9.45. Wypłynięcie planowane jest ok. 10.15. Spóźnienie traktowane jest jak rezygnacja z płynięcia.

Dzieci, które nie popłyną w pierwszej turze spływu będą miały możliwość popływać kajakiem lub statkiem w okolicach klubu.

Rodziców płynących z dziećmi prosimy o zorganizowanie dojazdu tak aby na starcie nie został żaden samochód. 

Ze względów bezpieczeństwa, wszystkie osoby pływające po Brdzie mają obowiązek przestrzegać regulaminu spływu i rejsów. Ponadto nad bezpieczeństwem kajakarzy czuwać będą ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej.

Po spływie planujemy tradycyjnie wodniacki piknik z grillowaniem, zabawami dla dzieci i biesiadowaniem, na który zapraszamy do klubu UKS „Kopernik” na godzinę 10.30

Tradycyjnie liczymy na kawałek domowego ciasta na wspólny stół.

Parkowanie samochodów:

  • ok. 10 miejsc przy klubie „Kopernik”
  • przy ulicy Babia Wieś,
  • za torami tramwajowymi w okolicy dawnego klubu płetwonurków (należy pozostawić ścieżkę dla rowerzystów i pieszych idących z nad Brdy w stronę deptaku!)