Nowy Rok 2017 ułatwienia przy rozliczaniu PIT-ów za 2016 rok oraz 1% podatku

Rok 2016 zbliża się nieuchronnie do końca. Przed nami Nowy Rok 2017, który zapowiada wiele zmian w życiu społecznym i gospodarczym. Jedno jednak na pewno się nie zmieni. Początek roku 2017, a przynajmniej jego pierwsze 4 miesiące to gorączkowy okres dla nas wszystkich podatników, bo trzeba się rozliczyć z fiskusem za 2016 rok i zapłacić stosowne podatki. To także ważny okres dla BTHip „MYŚLĘCINEK”, bo to w tym czasie zbieramy znaczącą większość środków finansowych na naszą działalność, które pochodzą z 1%.

Mając to na uwadze oraz naszych kochanych darczyńców i sympatyków Towarzystwa postanowiliśmy Wam wszystkim maksymalnie ułatwić obowiązek rozliczenia z fiskusem podatku za 2016 rok i przekazanie 1% na BTHip „MYŚLĘCINEK”.

Biorąc pod uwagę różne preferencje naszych darczyńców do Waszej dyspozycji oddajemy trzy możliwości rozliczenia się z fiskusem za 2016 rok.

Na specjalnej stronie umieściliśmy:

  1. gotowe formularze PIT ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami w postaci plików pdf, które można pobrać, wydrukować i wypełnić samodzielnie oraz przekazać nam 1% podatku. Nasz numer KRS jest już wpisany we wszystkich formularzach.
  2. gotowy program do rozliczeń PIT-ów za 2016 rok, który można pobrać i zainstalować na własnym komputerze. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i ma już zakodowany numer KRS naszego Towarzystwa.
  3. program do rozliczeń PIT za 2016 rok w wersji on-line, gdzie w łatwy i przyjazny sposób można rozliczyć podatki i odliczyć wszystkie przysługujące podatnikowi ulgi. W czasie wypełniania PIT-u on-line podatnik jest cały czas pod opieką asystenta, który w przyjazny sposób podpowiada kolejne kroki i koryguje ewentualne błędy. Na koniec można bezpośrednio z tego programu wysłać wypełniony PIT drogą elektroniczną do właściwego urzędu skarbowego i otrzymać formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Program ma na stałe zakodowany numer KRS naszego towarzystwa do przekazania 1% podatku, więc nie ma konieczności pamiętania tego numeru.

 

Mamy nadzieję, że powyższe rozwiązania pomogą Wam naszym darczyńcom i sympatykom na sprawne i bezstresowe rozliczenie się z fiskusem za 2016 rok, a my przy tej okazji uzbieramy 1% podatku, który w 2017 roku chcemy w części przeznaczyć na budowę krytej ujeżdżalni oraz dalsze prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych i rehabilitacyjnych naszych niepełnosprawnych dzieci.

Kliknij w ten link aby przejść do strony formularze i program do rozliczeń PIT za 2016 rok.