Mecz piłki nożnej i ognisko na pożegnanie lata – 26 września 2015

Meczem piłki nożnej i ogniskiem jak zwykle pożegnaliśmy lato. Panująca przez długi czas susza spowodowała że nasz padok zamienił się w piaszczyste, pylące i nie nadające się na boisko pole. Na szczęście udało się wykorzystać teren obok padoku i tam postawiliśmy nowe bramki i wyznaczyliśmy trochę mniejsze niż zwykle boisko piłkarskie na którym dwie drużyny: Niebieska i Zielona stoczyły zaciętą walkę o piłkę. Sporo się działo na naszym mały, piaszczystym boisku, ale sędzia na szczęście wyłapał wszystkie auty, rzuty rożne i gole! Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym remisem. W drugiej połowie Zielonym udało się strzelić jeszcze jednego gola i tak zwyciężyli oni wynikiem 2 do 1. Po meczu i dekoracji medalowej odbył się piłkarski turniej strzelecki. W bramce stanęła pani Kasia i mimo „twardej” obrony wszystkim strzelcom udało się trafić do bramki i odebrać zasłużony medal.

Turniej strzelecki tym razem nie zakończył naszych zmagań piłkarskich! Kolejny mecz to zaciekła walka dorosłych miłośników piłki nożnej. Przeciwko sobie stanęły drużyna damska i męska. Dorośli przejęli technikę dzieci i podobnie jak one tłoczyli się wokół piłki. Panom szło zdecydowanie lepiej wyłapywanie piłki i strzelanie goli, ale widząc waleczność pań w drugiej połowie „osłabli” w obronie i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6 do 6. Nagrodą za wylany na boisku pot były cukierki krówki i dobra zabawa.

Po zmaganiach piłkarskich wszyscy mogli posilić się przy ognisku, piekąc kiełbaski, zajadając chleb ze smalcem, pieczone ziemniaki z gzikiem i wcinając upieczone przez mamy ciasta. Mamy nadzieję, że wszyscy znaleźli coś dobrego dla siebie!

Mecz i ognisko odbyłyby się dzięki wsparciu Gminy Osielsko, której serdecznie dziękujemy za współfinansowanie imprezy. Dziękujemy również naszym gospodarzom Państwu Szałajda, za wielką życzliwość, udostępnienie terenu i wspieranie naszych działań. Dziękujemy serdecznie panu Andrzejowi Matczakowi za okazaną sympatię i fachowe sędziowanie obu meczy i turnieju strzeleckiego. Dziękujemy również naszym dzielnym wolontariuszkom, które wspierają nas na każdej imprezie i bez których nie udałoby nam się tak sprawnie ich przeprowadzić. Specjalne podziękowania składamy pani Kasi Słysz za jej nieocenioną pomoc i udział w meczach oraz turnieju. Dziękujemy również rodzicom za przywiezione ciasta oraz aktywny udział w imprezie i mamy nadzieję, że w równie licznym gronie spotkamy się na kolejnych imprezach!