Mecz piłki nożnej i ognisko na pożegnanie lata 2016 już za nami

W sobotnie popołudnie 1-go października, przy ostatnim w tym roku ognisku pożegnaliśmy lato. Zanim upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki oraz skosztowaliśmy pysznych wypieków przywiezionych przez rodziców, odbyły się tradycyjne rozgrywki piłkarskie. Jako pierwsi stanęli na boisku mali i trochę więksi piłkarze, dzielnie walcząc o piłkę oraz z trudnymi warunkami na „boisku”. Trudności sprawiał pylący, sypki piach oraz niemożliwe do opanowania stłoczenie obu drużyn w okolicach piłki. Pan Andrzej, nasz sympatyczny sędzia miał z pewnością trudne zadanie, ale z prawdziwym profesjonalizmem wyłapywał wszystkie auty, rzuty rożne i co najważniejsze gole! Ostatecznie po dwóch 15-minutowych połowach zwyciężyła drużyna Niebieskich wygrywając z drużyną Żółtych 4:3. Później na boisku stanęli wszyscy chętni do udziału w Piłkarskim Turnieju Strzeleckim. W tym turnieju nie było przegranych. Wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali medalami, które wręczał wyczyniając skomplikowane ewolucje na szczudłach również sympatyczny Klaun Mateusz.

Po naszych rozgrywkach przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku. Klaun Mateusz zabawiał dzieci a dorośli mogli skupić się na integracji i biesiadowaniu. Pod koniec imprezy deszczy przypieczętował pożegnanie lata i tak zakończyliśmy sezon rodzinnych imprez plenerowych.

Tradycyjnie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania meczu i ogniska. Dziękujemy szczególnie Gminie Osielsko za wkład finansowy, Państwu Szałajda za życzliwość i udostępnienie nam terenu na potrzeby imprezy, panu Andrzejowi Drygasowi za fachowe sędziowanie naszych rozgrywek, dziękujemy również naszym wolontariuszom za nieocenioną jak zwykle pomoc. Nie sposób wszystkich wymienić, ale wszystkim równie gorąco dziękujemy!